• Cilt Bakım ve Epilasyon Merkezi

HAKKIMIZDA

 • HAKKIMIZDA BİZ KİMİZ?

  Cildinize Bakın, kurumlara ve bireylere epilasyon, cilt sağlığı ve cilt bakımı hedefli danışmanlık ve bakım hizmeti veren bir cilt bakım ve epilasyon merkezidir. Cilt bakım terapileri sayesinde danışanlarımızın kendilerini tanıma, sorunlarıyla başa çıkabilme, farkındalık ve içgörü kazanma gibi konularda rehberlik ettik.

  2014 yılında hizmet vermeye başlayan İstanbul merkezli Cildinize Bakın danışmanlık ve cilt bakım hizmeti veren bir kuruluştur. Cildinize Bakın - Cilt Bakım ve Epilasyon Merkezi; cilt sorunları konusunda tecrübeli uzman bir kadro tarafından yönetilmektedir.

  • Misyonumuz

   Danışanlarımızın cilt sorunları ile ilgili olabilecek yaşamında gerek kendileri ve ilişkileri ile ilgili, gerek ailevi gerekse de iş yaşamlarında karşılaştıkları sorunlarda yanlarında yer aldık. Edindiğimiz tecrübe ile, bize başvuran değerli danışanlarımızın yaşamına artı bir değer kattık ve katmaya da devam ediyoruz.

  • Bilgilendirme

   Bu internet sitesinde bahsedilen cilt bakımı ve epilasyon ile ilgili açıklamalar, Dünya'da yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak bu sayfalarda anlatılanlar klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir.

   Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında cilt terapisinin ve epilasyonun de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.

 • Cildinize Bakın

  Cilt sorunlarınız ve cilt bakımı hakkında bize aşağıgaki linklerden ulaşabilirsiniz. Danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

  Destek Al Bize Ulaşın

Cildinizi Tanıyın

Her cilt tipi hassaslaşmaya eğilimlidir.

Yaşınız kaç olursa olsun günlük temel cilt bakımınızın bir parçası olarak yaptığınız her şeyin altında yatan iki ilke vardır. İlki; şu ana kadar bahsettiğimiz gibi nem oranını artırmak, ikincisi ise cildin bariyer fonksiyonunu korumaktır. Su, hücreleri şişkin ve işlevsel kılar. Hücreler öldükten sonra bile nemi absorbe etme yetileri bir süre devam eder. Hücreler nemli ve birbirlerine sıkıca bağlı oldukları sürece, cildin bariyer fonksiyonu sağlanmış olur. Cildin en üst tabakalarını koruyan stratum corneum, cilt bakımında önemli rol oynamaktadır. Yıkama, tonikleme ve nemlendirme işlemleri çok basit görünür ve en favori ürünlerimizi kullandığımızda, ne yaptığımızı bilerek bu işlemleri tamamladığımızı varsayarız. Ancak birçok kadın ve erkek ne kadar bilinçli olursa olsun, genelde yanlış bilgilendirmenin kurbanı olur.

Mesela, bazı ürünlerin gözenekleri küçülttüğüne veya bir temizleyicinin bir diğer temizleyiciden çok farklı olmadığına inanır ki bu hatalı bir yaklaşımdır. 'Nasıl olsa her halükarda yıkanacak ve yüzümde kalmayacak' diye şartlandırılmışlardır. Bazı insanlar ise 30'lu yaşlarda veya 50'li yaşlarda sahip oldukları cilt tipinin yıllar önce sahip oldukları cilt tipi ile aynı olduğuna ve değişmeyeceğine inanır.

 • Cildinize Bakın

  Cilt Bakım ve Danışmanlık Hizmeti   0216 256 51 25

  Destek Al

  • BayanlardaAşırı Tüylenme Sorunu

   Genellikle aşırı tüylenme kandaki androjenlerin (erkeklik hormonları) artmasına bağlı olabilir. Androjenler erkeklerde daha yüksek düzeylerde olmak üzere, hem erkek hem de kadında bulunan hormonlardır. Androjenler ince, zayıf ve kısa olan tüylerin sert, uzun kıllara dönüşmesine neden olur.

   Androjen düzeylerinin yükselmesine ve bunun sonucu olarak da tüylenmeye neden olan çeşitli durumlar vardır. Menopoz, genetik yapı, ilaç yan etkileri, yumurtalarda kist oluşturan Polikistik Over hastalığı, yumurtalık tümörleri, Adrenal (Böbreküstü Bezi) bozuklukları aşırı tüylenmeye sebep olan başlıca durumlardır. Vücuttaki aşırı tüylenmenin nedeni, hormon testleriyle belirlenebilir. Yapılan hormon testleriyle kandaki androjen ve diğer hormonların seviyeleri ölçülür.


   Peki bazı kadınlarda neden androjen seviyesi artar?
   Bunun sebebi örneğin konjenital adrenal hiperplazi (adrenal bezlerini etkileyen ve kortizol ya da "cinsel hormonlar" gibi belli hormonların daha çok salgılandığı genetik bir hastalık) veya polikistik over gibi farklı patolojiler olabilir.

   Destek Al


  • Lazer Epilasyon Nedir?

   Lazer, kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler. Bu özellikten yararlanarak lazer ışığı tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. (Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökü hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantredir. Bu da cildin zarar görmesini önler.) Lazer epilasyon uygulaması, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.


   Lazer Epilasyon Hangi Ciltler İçin Uygundur?

   Lazer epilasyon, cımbız, ağda, normal epilasyon gibi diğer yöntemlere göre daha çekici olsa da, herkes için uygun olmayabilir. Örneğin çok koyu cilt rengi olan kişiler için lazer doğru bir yöntem değildir. Bunun sebebi koyu ciltlerin, lazer enerjisini absorbe etmesi ve sonucunda ortaya çıkabilecek yan etkilerin artmasından kaynaklanmalıdır. Teknoloji gün geçtikçe gelişse de, koyu tenli kişiler, açık tenlilere göre daha fazla lazer epilasyon seansına katılmak zorunda kalmaktadırlar. Çok açık renkli tüylere sahip kişilerde de tüylerdeki melanin eksikliği sebebi ile lazer epilasyon tam etki vermeyebilir. Lazer epilasyon için en uygun kişiler, açık tenli ve koyu renk tüylü kişilerdir.

   Destek Al

  arrnavutkremi.info Cilt Bakım ve Danışmanlık Hizmeti

  "arrnavutkremi.info" Cilt Bakım ve Epilasyon Merkezi'nde sunulan bakım programları kişinin problemine göre şekillenerek kişiye özel danışmanlık sunar. Cilt problemleri çok çeşitlidir ve her birinin farklı alt yapıları olabilir. Kadın ve erkek cilt sorunları bazen çok farklı etken faktörlerle gelişebilmektedir. Bu sebeple bir kişiye yarayan "fabrikasyon" bir uygulama diğer kişide aynı oranda etkili olmayabilir. Birebir görüşme ile, "kişiye özel" belirlenen programların daha başarılı sonuçlar almasını sağlanabilir. Cildimizdeki sorunun giderilmesi, soruna sebep olan faktörlerin doğru tanımlanması ile mümkün olabilir.

  "arrnavutkremi.info" Cilt Bakım ve Epilasyon Merkezi'nde amacımız cilt sorunlarını doğru şekilde anlamak ve kişiye özel bakım önerilerinde bulunmaktır.


  Bu amaçla verilen danışmanlık hizmetimiz kişinin cildini detaylı şekilde incelediğimiz, soru ve cevaplarla cilt ve sağlık durumu hakkında detaylı bilgi edindiğimiz 1 saatlik bir görüşmeyi kapsar. Analiz esnasında kişinin cildinin sağlık durumu, genel sağlık durumu, kan değerleri, beslenme alışkanlıkları, genetik yatkınlığı, cilt bakımı alışkanlıkları gibi pek çok faktör birlikte değerlendirilir. Hassas yapılan inceleme sonrasında cilt sorunlarının ciddiyeti ve sebepleri belirlenebilmektedir.


  arrnavutkremi.info

  ESTETİK MEDİKAL TIBBİ MALZEME TURİZM SAN. VE TİC LTD ŞTİ


  İletişim