• Cilt Bakım ve Epilasyon Merkezi

YAĞLI CİLTLER


 • YAĞLICiltler İçin Bakım

  Yağlı cilt, sebum salgısı çok fazla olan bir cilt tipidir. Ciltte çok fazla parlama hissedilir. Özellikle alın, burun ve çene kısmı çok daha fazla parlamaktadır. Gözenekler çok fazla açıktır. Porlar genişlemiştir. Siyah nokta problemine çok fazla rastlanır. Cilde iyi bakılmazsa akne ve sivilce problemi yaşanır. Özellikle bu tarz problemleri ergenlik çağında çok daha fazla görmekteyiz.Bu tarz cilt tipi makyajı tutmaz. Gün içerisinde cilt makyajı kusar. Bu tarz problemlere rastlamamak için kullanılan ürünlere dikkatetmek gerekir. Çok fazla sıcak ortamda bulunmak ciltte sebum artmasını sağlar. Cilt daha yağlı ve parlak görünümü alabilir. Yağlı cilt tipi cilde uygun bir temizliyici ve alkollü bir tonik kullanmalıdr.Cilt tipine uygun dengeleyici bir nemlendirici, makyaj ürünlerinide yağlı değil pudralı ürünler seçmelidir.


  Yağlı cilt genel olarak vücut hormonlarının dengesizliğinden dolayı ergenlik çağındaki gençlerde görülmektedir. Cildin kendi kendini nemlendirmesi sırasında yağ üretimi artmaktadır. Yağlı cildi olanların bir diğer büyük sorunu da akne, sivilce ve siyah noktalar ile daha çok karşı karşıya kalmalarıdır. Yağlı ciltlere düzenli olarak bakım uygulanmalı ve cildin yağ oranı dengelenmelidir. Yağlı ciltler için dengeleyici, Temizleyici, Düzenleyici uygulamaların yanı sıra Akne ve sivilce bakımları, Siyah leke bakımları, Yaz için kırışıklık bakımı gibi cilt bakımı uygulamaları da yapılabilmektedir.


  CİLDİN YAĞLANMASININ NEDENLERİ?

  Yağlı cildin oluşmasındaki başlıca nedenler beslenme, kalıtım, hormonal dengesizlik, çevre koşulları ve yaş gösterilmektedir. Yağlı bir cilde sahip olmanın dezavantajları kadar yaşlanma sürecinde yüzde oluşacak kırışıklıkları yavaşlatması gibi bir avantajı da olabilir.
 • Cildinize Bakın

  Cilt Bakım ve Danışmanlık Hizmeti   0216 256 51 25

  Destek Al

 • Bakım

  Cilt bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken altın kural cilt tipinize uygun olan ürünleri kullanmanız. Dünyanın en pahalı kozmetik ürününü dahi kullansanız yanlış cilt tipi için olan ürünü satın alıyorsanız bu üründen verim almanız mümkün değildir. Bu nedenle ilk olarak bir güzellik merkezinde cilt analizi yaptırmanız ve cilt tipinizi belirlemeniz gerekir. Yağlı cilt bakımında önemli nokta cildin yağ dengesini koruyarak günlük bakımın yapılması. Bunun için ilk yapmanız gereken cilt tipinize uygun bir antiseptik sabunla yüzünüzü sabah ve akşam düzenli yıkamak, haftada iki kere cilt bakımı yapmak ve günlük nemlendirici kullanımına özen göstermek. Yine haftada bir kere peeling yaparak ölü cilt tabakasını temizlemekte gerekir.


  CİLDİN YAĞLANMASININ NEDENLERİ?

  Yağlı cilt bakımında işinizi kolaylaştıracak en önemli ürün kesinlikle sabundur. Dermokozmetik markaları tarafından üretilen antiseptik özellikli sabunlar hem cildinizi derinlemesine temizler hem de yağlanma oranını düzenler. Günde 2 kere düzenli olarak bu sabunla yüzünüzü yıkarsanız cilt bakımınızın en önemli ayağı olan temizlik bölümünü yerine getirmiş olursunuz.

  Akne sorunu olanlar, cilt bakımında kesinlikle alkolsüz ürünler kullanmalıdır. Ph düzeyine dikkat edilmeli ama asla kullanılacak ürünleri kendi seçmemelidir. Doğru yöntemlerle doğru uzmana başvurup, doğru ürünler kullanmak gerekir. Özellikle açık komedonlar çok rahat sıkılır gibi görünüyor. Onlar renklerinin siyah olması nedenyle, üzerlerine tampon şeklindeki parmaklar bastırılarak sıkma işlemi yapıldığında içinde biriken yağın bir kısmı çıkıyor, bir kısmıda cilt yüzeyindeki bakteriyle enfekte olup dibe itiliyor. Böylece o siyah noktadan kurtuldum zannedilirken, aslında farkında olmadan enfekte bir sivilcenin çıkması sağlanıyor. Bu sivilcenin oluşumunun nerelere gidebileceğini eklersek; kistleşebilir, nodülleşebilir, iz bırakabilir. Bu yüzden temizliğinin uzman estetisyenler tarafından yapılması Ve doktor gözetiminde olması gerekir. Genç kızların ciltlerine kapatıcı kullanmaması gerekir. Güneş koruma özelliği olan suda eriyen mineral tozlar kullanmalarını öneririz. Yağlı yiyeceklerin bulunduğu ve tüketildiği mutfakta cilt negatif olarak etkilene bilir.
arrnavutkremi.info

ESTETİK MEDİKAL TIBBİ MALZEME TURİZM SAN. VE TİC LTD ŞTİ


İletişim