• Cilt Bakım ve Epilasyon Merkezi

KARMA CİLTLER


 • KARMACiltler İçin Bakım

  En zorlu cilt tiplerinden biri olan karma ciltler, diğer cilt tiplerine oranla daha fazla bakım gerektirir.

  Cildin burun, çene ve alın bölgesinin yağlı, diğer bölgelerinin ise kuru olması karma cilde sahip olduğunuzu gösterir. Çoğu insanın cildi karma cilde yakındır. 'T' bölgesi; yani alın, burun ve çene bölgesi yağlı, göz çevresi ve yanaklar ise kurudur.

  Karma ciltler için uygun bakım ürünü bulmak zordur. Dengesi bozulur. Örneğin, ağır bir nemlendirici kullanıldığında cilt hemen sivilcelenir. Tahriş edici bir temizleyici kullanılırsa, yanaklar pullanır. En doğru çözüm; her bölge için ayrı ürünler kullanmaktır.


  KARMA CİLTLERİN UZAK DURMASI GEREKENLER

  T-bölgesi için sert ürünler, Peeling maskeleri, Geceleri makyajla uyumak ve Alkol bazlı toniklerden uzak durmalısınız.
 • Cildinize Bakın

  Cilt Bakım ve Danışmanlık Hizmeti   0216 256 51 25

  Destek Al

 • Bakım

  Karma cilt yapısına sahip kişiler öncelikle yüzlerine uygun temizleyici ve losyonlar kullanmalıdır. Karma ciltler bir yandan kururken diğer yandan yağlanmaktadır. Yağlanma bölgesi yüzünüzün T bölgesidir. Karma cilt tipinde ehemmiyetli olan; her noktayı aynı düzeye getirmektir. Ya her tarafın kuru olması gerekir, veyahut her bölgenin yağlı olması istenir. Bu yüzden yüz için kullanılacak malzemeler özenle seçilmelidir.

  Cildinizi dengelemek için farklı nemlendirici ve kapatıcılar kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu vaziyete yönelik bir hayli ürün kozmetik sektöründe bulunmaktadır. Makyaj yaptığınızda karma ciltli bayanların; burun bölgesi yağlanmaya başlar. Bir yandan yanaklar gergin ve kuru iken; alın ve burun çoktan yağlanmıştır. Bu vaziyette; piyasada bol miktarda satılan; yağ emici mendilleri edinebilirsiniz. Yağlı bölgenin üzerinden geçtiğinizde; bu şekilde sizi birkaç saat daha idare edecektir.

  Karma ciltlerde cilt temizliği günde 1 kere gerçekleştirilmelidir. Daha fazla sayıda yüzü yıkamak, yanak bölgesinde kırışıklık oluşmasına neden olabilmektedir. Kurumuş bölgeye defaatle bakım uygulamak ve losyonlarla yıkamak; o bölgenin kırışmasına ve kurumasına kapı aralar. Karma ciltler için özel olarak üretilen bantlar yardımıyla yağlı bölgelerdeki nemi alabilirsiniz. Bu bantlardan yapıştırarak; yağın emilmesini sağlayabilirsiniz. Makyaj yapmadan önce bu bantları uygularsanız daha rahat edersiniz.

  Cildin kuru olan yanak bölgesine nemlendirici krem sürülmelidir. Yağlı bölgelerin ise; bantlarla yağının giderilmesi sağlanmalıdır. Görüldüğü gibi karma cilt bakımı oldukça zahmetlidir. Sivilce meselesi içeren karma bir cilt yapısı; sizi daha fazla korkutabilir. Lakin çok endişelenmenize gerek yoktur. Zira sivilceler; burun ve çenede daha az görülürler. Ehemmiyetli olan kuru bölgenin başka bir deyişle yanakların buna uygun bir ortamı olmamasıdır. Yanakların yağlı olması daha kötü sonuçlar doğurur. Alanı daha geniş olduğu için; çıkan sivilceler kolay bir şekilde sizi ayrılmaz.

  az aylarında cilt bakımı daha da önem kazanmaktadır. Yağlı bölgeler daha fazla yağlanır, kuru bölgeler ise daha fazla kurur. Aradaki dengeyi sağlamak için güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Cilt yapısını savunarak; bu arada balans kurulmasını sağlayan güneş kremleri; bütün cilt tipleri için gereklidir.
arrnavutkremi.info

ESTETİK MEDİKAL TIBBİ MALZEME TURİZM SAN. VE TİC LTD ŞTİ


İletişim