Destek Al
arrnavutkremi.info internet sitesindeki yazılar teşhis veya tedavi yerine geçmez, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sitemizde kullanılan resimler internetden bilgi amaclı alınmıştır.

Cilt Bakımı Nedir

Uzmanlar tarafından uygulanması gereken cildin ihtiyaçlarına uygun derinlemesine bakım işlemidir.

Profesyonel aletler ve bakım ürünleriyle, konusunda uzman kişi tarafından, steril bir ortamda yapılan; cildi temizleme, besleme, yenileme, nemlendirme gibi cildin tipine uygun bakımın ve gerektiği durumlarda doğru programın uygulanması şeklinde yapılır.

KİMLER CİLT BAKIMI YAPTIRMALIDIR ?

28 yaşına kadar her regli döneminde cilt kendini yeniler.Ancak 28 yaşından sonra ek uygulamalarla cildi beslemek ve düzenli bakımını yaptırmak gereklidir. Bunun için erken yaşta cilt bakımına başlamak gelecekte cildimizin daha iyi ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.25 yaşından sonra herkes cilt bakımı yaptırmalıdır.

Cilt bakımını yaptıracak kişinin yaşı değil cilt yaşı çok önemlidir.örneğin 35 yaşındaki bir kişinin düzenli cilt bakımı yaptırmasıyla cilt yaşı 25 olabilir. Cildin yaşlanmasını tetikleyen dış faktörlere karşı korumada ancak düzenli cilt bakımlarıyla mümkün olabilir.bu dış nedenler ;

Düzensiz uyku
Sigara ve alkol tüketimi
Aşırı stres ve yorgunluk
Hormonların ani değişmesi
Hava kirliliği
Yağlı yiyecekler

suyun az tüketilmesi gibi nedenlerle cilt zamana erken yenilebilir yada istenmeyen sorunlarla karşılaşılabilir.Tüm bunları engellemek ve cildinizi koruma altına almak zamana meydan okumak sizin elinizde.

CİLT BAKIMININ AVANTAJLARI

Cildin doğal su ve sebum oranını dengelemek; böylece ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçmek, gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması..
Ciltten ölü hücrenin uzaklaştırılması ile,canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması, cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması.Akne, leke ve siyah noktaların ortadan kaldırılmasın sağlar.
Yıpranmış olan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen,vitamin ve nemin cilde temininin sağlanması.Kırışıklıkları giderici etkisi mevcuttur.
Cildin kan dolaşımının artırılması.

Beauty & Care

Cilt Bakım Merkezi ve Danışmanlık Hizmetleri

BİZE ULAŞIN

Kullanım Şartları ve Gizlilik Sözleşmesi 'ni Okudum, Anladım ve Kabul Ediyorum. Formu Gönder butonuna tıklayarak, arrnavutkremi.info adresinin tüm kullanım şartlarını kabul ediyorum.