• Cilt Bakım ve Epilasyon Merkezi

NORMAL CİLTLER


 • NormalCiltler İçin Bakım

  Normal cilt tipi nedir? Bu tip cildi olanlar bakım yaparken nelere dikkat etmeli.

  Aslında en ideali normal cilt tipinde olmaktır ama maalesef cilt yine de gün içerisinde reaksiyonlar verebilir. Diyelim ki, "cildim normal" diyerek normal cilt bakım ürünleri kullanıyoruz. Fakat bu ürünler nedeniyle cildimiz yağlanabilir. Vücut her şeye ekstra tepki verebilir. Dolayısıyla normal cilt tipi kurumaya da yönelebilir, yağlanmaya da.


  İNCELEMEK ŞART:

  Her sabah yüzümüzü yıkadıktan sonra cildimizi iyice incelememiz, dinlememiz gerekir. Kişi kendini tanımalı. Cildini nasıl hissediyor? Mesela kurumuş mu? O zaman nemlendiricilerine ağırlık verecek. Cildini yağlı mı hissediyor? Belki bu durumda sadece bir güneş koruyucu krem sürecek. Ekstra nemlendirici sürmeyecek.


  NORMAL CİLT TİPİ DEĞİŞEBİLİR

  Normal cilt diğer bir cilt tipine kayabilir" şeklinde düşünmek önemlidir. Normal ciltliyim dersiniz. Normal cilt serisini kullanırsınız. Ama cildiiniz yağlanabilir, sivilcelenebilir. Ürünler ağır gelebilir. Ya da kişi normal ciltliyim diye düşünerek agresif ürünler kullanabilir. O zaman da cildi çok kuruyabilir. Özetle, normal cilt iki uca da kayabilen bir cilt tipidir.


  OLASI SORUNLAR:

  Aslında normal cildin kendine has bir problemi yoktur. Problem, cildin aşırı kuruluğa ya da aşırı yağlılığa dönmesi durumlarında ortaya çıkar. Normal cilt tipinde olanlar, kullandıkları bakım ürünlerinde aşırıya kaçarlarsa ciltlerinde kuruluk görülebilir. Bu durumda bütün cildin hassaslaşması, kılcal damar çatlaması gibi problemler oluşabilir. Aşırı ürün kullanımı sonucunda normal bir cilt yağlanırsa, yağlanmaya meyil kazandığı için artık akneye, siyah noktaya, "kapalı komedon" dediğimiz gözenek kirlenmesine yatkın bir cilde dönebilir.
 • Cildinize Bakın

  Cilt Bakım ve Danışmanlık Hizmeti   0216 256 51 25

  Destek Al

 • Bakım

  Temizleyin :

  Cildin kendi salgıladığı sebum (yağ), toksinler ve onların ürünleri, cildin dökülüp yenilenmesi gereken tabakası boynuzsu tabaka, dış etkenler olan tozlar ve kirler ile birleşerek cildin yaşamsal özelliklerini örterler. Sağlıklı bir cildin ön koşulu cilt temizliğinin doğru bir şekilde yapılmasıdır. Günümüzde temizlikte en çok kullanılan ürün sabunlardır, bunlar deterjan özelliklerinden dolayı cildin temizlenmesi gereken tabakasından öte koruyucu tabakasını da alıp götürdüğünden ötürü dikkatle seçilmeleri gerekir. En azından PH değeri (asidite değeri) cildin PH değeri olan 5.5 e çok yakın olmalıdır ve içinde renklendirici barındırmamalıdır.


  Nemlendirin :

  Tüm cilt tipleri değişen dış koşullara da bağlı olarak değişik oranlarda nemlendiricilere ihtiyaç duyabilirler. Özellikle kuru, soğuk ve rüzgarlı havalarda bu ihtiyaç daha da belirginleşir. İyi ve uygun bir temizlikten sonra cildin doğal nemini ve bu arada cildin sağlığı için gereken vitamin ve desteği sağlamak için nemlendiriciler önem taşır. Kuru ciltler için krem, pomad bazlı, yağlı ve karma ciltler için ise losyon veya jel bazlı nemlendiriciler seçilmelidir. Nemlendirici ürünler içinde bitkisel kökenli olanlar yaygın kullanılmaktadır, bunların bitkisel orijinleri allerji yapabileceğinden dikkatle seçilmelidirler. Ayrıca içerikteki maddelerin emilip dolaşıma katılmasıyla tıbben önemli sonuçlar doğabileceğinden, piyasada güvenilirliği kanıtlanmış ürünler seçilmeli yada en iyisi bir dermatologun kontrolü altında kullanmalıdır. Nemlendiricilerin içinde A, C ve E vitaminleri katkı olarak bulunabilir.


  Koruyun :

  Cildin dış etkilere karşı korunması temizliğinin ve neminin doğru bir şekilde sağlanması ile optimal noktada tutulabilir. Ancak güneş ışınlarına karşı koruyucu kullanmak ta cilt bakımının çok önemli bir bölümüdür. Son yıllarda atmosfer değişiklikleri ile güneş ışınlarının içerikleri değişmiş ve zararlı ışınlar artmıştır. Bu yüzden güneşten korunmak dahada önemli hale gelmiştir. Hertürlü cildin koruma faktörü en az 8-15 olan bir güneş koruyucuya gereksinimi vardır. Uzun süreli kullanılacak ürünler olduklarından güneş koruyucular titizlikle seçilmelidir. Çoğu yağlı içerikili ve krem formunda olan koruyucular siyah nokta ve sivilce yapabilirler, bu yüzden yağsız, losyon türünde, koruma faktörü (Sun Protection Factor) açık tenliler için 30, koyu ve kumrallar için en az 8-12 olan güneş koruyucular tercih edilmelidir.
arrnavutkremi.info

ESTETİK MEDİKAL TIBBİ MALZEME TURİZM SAN. VE TİC LTD ŞTİ


İletişim